Wirtualny spacer po urzędzie

Europejski konkurs

12 lutego w krotoszyńskim I LO im. Hugona Kołłątaja odbyły się Powiatowe eliminacje IX Wielkopolskiego Konkursu Nasza Europa. Współzawodnictwo wygrał Karol Kowalczyk z „Kołłątaja” i to on wraz z drugą w zawodach Wiktorią Rozum będą reprezentować nasz powiat na finale wielkopolskim w Turku.

   

Do etapu powiatowego przeszło sześcioro uczniów z I LO w Krotoszynie i I LO w Koźminie Wielkopolskim. Wszyscy są członkami Szkolnych Klubów Europejskich, gdzie swą wiedzę na temat Unii Europejskiej kształcą pod okiem Marii Staszkiewicz  (LO Krotoszyn) i Lucyny Felczak (LO Koźmin).

Etap powiatowy polegał na wypełnieniu testu, w którym znajdowało się 20 pytań obejmujących bardzo szeroki zakres – od zagadnień dziedzictwa kulturowego po pytania o struktury i dokumenty ustrojowe  Unii. Najlepiej z testem poradził sobie Karol Kowalczyk i to on zajął pierwsze miejsce w konkursie. O drugiej lokacie zadecydowała ustna dogrywka pomiędzy Mileną Duda (I LO Koźmin) i Wiktorią Rozum (I LO Krotoszyn). W efekcie tych zmagań Wiktoria zajęła miejsce drugie, a Milena – trzecie. 

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Waldemar Wronecki (przewodniczący), Iwona Dominiak i Marzena Wiśniewska.

Koordynatorem i organizatorem powiatowego etapu konkursu Nasza Europa był Wydział Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.