Wirtualny spacer po urzędzie

Uwaga! Ciekawy program dla szkół!

Wydział Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Krotoszynie informuje o możliwości przystąpienia do programu -   „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”.

Powyższy program zakłada wykorzystanie funduszy unijnych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, dzięki którym będzie możliwość sfinansowania zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży w wielkopolskich szkołach.

Planowany termin ogłoszenia konkursu to miesiące marzec/kwiecień 2009

Cele programu to:

- zmniejszenie poziomu agresji oraz patologii wśród nieletnich,

- podniesienie poziomu sprawności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,

- promocja pozytywnych zachowań w sporcie w ramach idei fair play oraz kształtowanie postaw poszanowania prawa.

 

Obszary działań:

- działania edukacyjne uprzedzające powstawanie zjawiska agresji, skierowane do rodziców, dzieci i młodzieży oraz trenerów i instruktorów sportowych,

- działania pedagogiczne w tym zajęcia sportowe, powstrzymujące negatywny wpływ środowiska i otoczenia, skierowane do dzieci i młodzieży,

- działania interwencyjne i resocjalizacyjne skierowane do dzieci i młodzieży popełniającej czyny karalne.

 

W celu pozyskania szczegółowych informacji o zainteresowanych beneficjentach programu, prosimy o wypełnienie załączonej poniżej ankiety, którą należy przesłać do dnia  6 lutego br. pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 ANKIETA - zobacz