Wirtualny spacer po urzędzie

Spotkanie opłatkowe

W siedzibie Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie 15 grudnia 2008r. odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe samorządowców z duszpasterzami pracującymi w parafiach i dekanatach powiatu krotoszyńskiego.

Na zaproszenie starosty krotoszyńskiego Leszka Kulki przybyli proboszczowie i dziekani z całego powiatu. Wśród gości znaleźli się także – poseł Maciej Orzechowski, radni Rady Powiatu Krotoszyńskiego oraz  burmistrzowie i wójt, a także przewodniczący rad gmin i miast Ziemi Krotoszyńskiej.

W imieniu swoim, pracowników oraz pensjonariuszy gości powitał dyrektor DPS Dionizy Waszczuk. Rolę gospodarza spotkania pełnił przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Szczotka. Oddał on głos staroście Leszkowi Kulce, który w krótkim wystąpieniu podsumował mijający rok.

Mówiąc o perspektywach starosta zauważył, że rok 2009 może okazać się czasem próby, w której trzeba zadbać o los tych, którzy znajdą się w ciężkiej sytuacji życiowej. Włodarz wspomniał także o obchodzonym jubileuszu 10-lecia samorządu powiatowego, podziękował księżom za współpracę – m.in. przy organizacji i obchodach uroczystości i świąt państwowych.

 W imieniu duszpasterzy głos zabrał dziekan dekanatu krotoszyńskiego ks. prałat Leon Spaleniak. Podziękował on za zaproszenie, zachęcił do wspólnej modlitwy i śpiewu kolędy. Fragment Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa przeczytał ks. kan. Ryszard Dziamski.

Następnie, jak nakazuje staropolska tradycja, podzielono się opłatkiem.