Wirtualny spacer po urzędzie

Boisko w ?Ceramie? oficjalnie otwarte

W miniony poniedziałek (8 grudnia ) odbyła się uroczystość otwarcia nowego boiska sportowego w ZSP nr 1 w Krotoszynie. Obiekt powstał w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki – „Budowa boisk wielofunkcyjnych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży” oraz przy zaangażowaniu środków własnych Powiatu Krotoszyńskiego.

Boisko przystosowane jest do gier zespołowych, a także do tenisa ziemnego i badmintona. Koszt inwestycji wyniósł ok. 621 tys. zł., z czego 200 tys. to dofinansowanie resortu sportu, a 421 tys. to środki  budżetowe powiatu.

Dodatkowo, w ramach inwestycji zmodernizowano rzutnię do pchnięcia kulą oraz skocznie – do skoku w dal i wzwyż.  

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, uroczyste otwarcie odbyło się w malej salce gimnastycznej szkoły. Pani dyrektor Mirosława Cichowlas w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim zaangażowanym w powstanie nowego obiektu osobom i instytucjom, a starosta Leszek Kulka przyłączając się do podziękowań wyraził nadzieję, że nowe boisko sportowe będzie dobrze służyło placówce i okolicznym mieszkańcom. Szczególnej oprawy tego ważnego dla uczniów i dyrekcji wydarzenia, nadał występ chóru i kabaretu szkolnego.

Na sam koniec zaproszeni goście oraz uczniowie udali się na płytę boiska, by uczestniczyć w obrządku poświęcenia nowego obiektu, którego dokonał ks. kanonik Andrzej Szymankiewicz. Pani dyrektor nie mogła sobie odmówić przyjemności wykonania symbolicznego rzutu karnego, a przyznać trzeba że strzału (celnego) nie powstydziłby się rasowy napastnik drużyny ligowej.    

Tekst i fot. W. Wronecki