Wirtualny spacer po urzędzie

Finał konkursu ekologicznego

Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy w Krotoszynie były organizatorami Powiatowego Konkursu Ekologicznego zbiórki zużytych baterii prowadzonej w szkołach i przedszkolach gmin należących do związku. Uroczysty finał konkursu odbył się podczas 13. Ogólnopolskiego Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej. W ciągu 9 lat trwania konkursu zebrano 29 355 kilogramów (1 447 388 szt.) zużytych baterii. W konkursie wzięły udział 54 szkoły oraz 28 przedszkoli.Konkurs odbywał się w dniach: 01.09.2008r. do dnia 31.10.2008 .

Efektem jest zebranych 212 700 szt. baterii w szkołach, 59 674 szt. w przedszkolach, co daje łącznie 302 668 szt. baterii o wadze 5600 kg.Podsumowanie konkursu odbyło się 22 listopada w krotoszyńskim kinie „PRZEDWIOŚNIE”.

W tym roku na najlepsze palcówki szkolne i przedszkolne czekały wspaniałe nagrody - m.in. komputery, aparaty fotograficzne, sprzęt dydaktyczny i piękne zabawki oraz sprzęt turystyczny. Odczytanie wyników (22 listopada) przeprowadzili - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa SP w Krotoszynie Zbigniew Barański oraz Grzegorz Ziętkiewicz z tego wydziału, a także Magdalena Minta - Dyrektor Biura Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy. Upominki wręczali - wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, wiceburmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, Magdalena Minta - Dyrektor Biura Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy

Fundatorami nagród byli:Firma ARGO-FILM z Tarnowa, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Urzędy Miast i Gmin z terenu działania Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy, Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy. 

Wyniki konkursu: 

Kategoria: NAJWIĘKSZA ILOŚĆ BATERII ZEBRANA W PRZEDSZKOLU W PRZELICZENIU NA JEDNEGO PRZEDSZKOLAKA

I MIEJSCE – Przedszkole przy Szkole Filialnej w Bułakowie (wynik 665 baterii na dziecko) – nagroda: Notebook (fundator Firma ARGO-FILM z Tarnowa).

II MIEJSCE – Przedszkole nr 1 im. Misia Uszatka w Krotoszynie (wynik 229 baterii na dziecko) – nagroda: aparat cyfrowy (fundator: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie).

III MIEJSCE – Przedszkole w Roszkach (wynik 211 baterii na dziecko) – nagroda: mikroskop podświetlany (fundator: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie); 

WYRÓŻNIENIA: Przedszkole w Benicach (wynik: 201 baterii na dziecko)Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Odolanowie (wynik: 163 baterii na dziecko)Publiczne Przedszkole w Rozdrażewie (wynik: 147 baterii na dziecko)Przedszkole nr 6 w Ostrzeszowie (wynik: 115 baterii na dziecko) 

Kategoria: NAJWIĘKSZA ILOŚĆ BATERII ZEBRANA W SZKOLE W PRZELICZENIU NA JEDNEGO UCZNIA

I MIEJSCE – Szkoła Filialna w Dąbrowie (wynik 604 baterii na ucznia) – nagroda: Notebook (fundator Firma ARGO-FILM z Tarnowa).

II MIEJSCE – Szkoła Filialna w Bułakowie (wynik 597) – nagroda: miniwieża i aparat cyfrowy (fundator: Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy).

III MIEJSCE – Szkoła Filialna w Dzielicach (wynik 573)  – nagroda: monitor (fundator: Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie); WYRÓŻNIENIA:Szkoła Filialna w Grębowie (wynik: 157)Szkoła Filialna w Kromolicach (wynik: 100 baterii na dziecko). 

Kategoria: NAJWIĘKSZA ILOŚĆ BATERII OGÓŁEM ZEBRANA PRZEZ SZKOŁĘ

I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 7 w Krotoszynie (wynik 20 606 szt. ) – nagroda: Notebook (fundator Firma ARGO-FILM z Tarnowa).

II MIEJSCE – Zespół Szkół w Zdunach (wynik 12721 szt.) – nagroda: aparat cyfrowy i akcesoria komputerowe (fundator: Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy).

III MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 1 w Koźminie Wlkp. (wynik 9734 szt.) – nagroda: aparat cyfrowy (fundator: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie); 

WYRÓŻNIENIA:Szkoła Filialna w Dąbrowie (wynik: 9663 szt.)Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli (wynik: 9227 szt.). Nagrody dla wyróżnionych szkół i przedszkoli ufundował Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy. 

Tekst: G.Ziętkiewicz

Fot : Informacje Regionalne