Wirtualny spacer po urzędzie

Młody kierowca

18 listopada 2008 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim oraz w Kinie ”Przedwiośnie” w Krotoszynie odbyły się konferencje pt. „Młody Kierowca”. Tematyka spotkań z młodzieżą jest jednym z kierunków realizowanego na terenie powiatu programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”.

Konferencja w Koźminie Wlkp. zgromadziła młodzież szkół ponadgimnazjalnych Koźmina Wlkp., a w Krotoszynie młodzież szkół krotoszyńskich i Zdun.

W obydwóch spotkaniach wzięło udział około 500 osób.

Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu krotoszyńskiego w latach 2007-2008 omówił nadkomisarz Włodzimierz Szał.

Prelekcję zatytułowaną „Alkohol, narkotyki i kierowca” wygłosiła podinspektor Małgorzata Biskup – Ekspert Wydziału Prewencji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Dr inż. Grzegorz Felczak - rzeczoznawca techniki samochodowej przedstawił prelekcje pt. „Stan techniczny pojazdu a wypadek drogowy”. W jej trakcie na ekranie pojawiły się zdjęcia z autentycznych wypadków samochodowych wraz z analizą ich przyczyn. Spotkania zakończyła multimedialna prezentacja „Mam jedno życie”.

Organizatorami konferencji były - Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Organizatorzy konferencji dziękują dyrekcji ZSP w Koźminie Wielkopolskim oraz Krotoszyńskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji konferencji.

 

Fot: KPP Krotoszyn