Wirtualny spacer po urzędzie

ALBIN BATYCKI CZŁOWIEKIEM BEZ BARIER 2008

Albin Batycki – reprezentant Polski w tenisie na wózkach, paraolimpijczyk oraz prezes Integracyjnego Klubu Sportowego Spartakus Koźmin Wlkp. został  zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu "Człowiek bez barier 2008". Nagrodę odebrał 17 listopada podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie, z rąk małżonki prezydenta RP - Marii Kaczyńskiej. Wniosek o wyróżnienie A. Batyckiego złożyło Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

"Człowiek bez barier" to ogólnopolski konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Nagradzane są w nim osoby, które pokonując chorobę lub niepełnosprawność  działają aktywnie, odnosząc sukcesy. W konkursie spośród 250 kandydatur wybrano pięciu laureatów. Obok Albina w „finale” znaleźli się: Natalia Partyka - tenisistka stołowa, która brała udział w Pekinie zarówno w olimpiadzie, jak też w paraolimpiadzie; Ewa Zielińska - jedna z czołowych niepełnosprawnych lekkoatletek na świecie; Marcin Chojnowski - niewidomy szachista; Andrzej Zając - mistrz paraolimpijski w kolarstwie tandemowym.
Wręczenie nagród odbyło się w Teatrze Polskim podczas gali paraolimpijskiej, na której uhonorowano także polskich medalistów z Pekinu. 

Wniosek o nagrodzenie A. Batyckiego starostwo poparło szeregiem rekomendacji, które złożyli m.in.: starosta Leszek Kulka, dyrektor PCPR w Krotoszynie Andrzej Piotrowski, Polski Związek Tenisa na Wózkach, Komitet Paraolimpijski, IKS Spartakus, burmistrz Koźmina Wlkp. Maciej Bratborski, szefowa Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej Jolant Borska  oraz utalentowany tenisista młodego pokolenia - Piotr Korcz.

W każdej z rekomendacji podkreślano nie tylko kunszt zawodniczy A. Batyckiego, ale także jego zaangażowanie społeczne, pracę na rzecz innych osób niepełnosprawnych, jak również fakt, że jest on człowiekiem niezwykle skromnym i pogodnym.  

fot. Piotr Stanisławski/Integracja