Wirtualny spacer po urzędzie

Związek sportowy wybrał prezesa

W czwartek 6 listopada, odbyła się III Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza Powiatowego Krotoszyńskiego Szkolnego Związku Sportowego. W zebraniu udział wzięli delegaci reprezentujący sport szkolny w Powiecie Krotoszyńskim czyli nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele UKS-ów zrzeszonych w związku. Nie zabrakło również zaproszonych gości ze starostą Leszkiem Kulką na czele.

Zebranie poprowadził członek ustępującego zarządu Janusz Baszczyński. Po burzliwych dyskusjach na temat zmian niektórych zapisów w Statucie, przystąpiono do wręczenia nagród i wyróżnień dla najlepszych szkół w powiecie, rywalizujących w zawodach sportowych w ramach kalendarza imprez Szkolnego Związku Sportowego WIELKOPOLSKA. Wśród szkół ponadgimnazjalnych, w ciągu ostatniego czterolecia najlepszy okazał się ZSP w Koźminie Wlkp., kolejne miejsca zajęli I LO w Krotoszynie i ZSP nr 1 w Krotoszynie. Przedstawiciele wymienionych placówek otrzymali z rąk przewodniczącego Grzegorza Dengusiaka i starosty Leszka Kulki okolicznościowe dyplomy i okazałe nagrody pieniężne z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Najlepsze gimnazja i szkoły podstawowe wyróżniono dyplomami.

W wyborach bezpośrednich na prezesa związku, wybrano pełniącego przez dwie ostatnie kadencje funkcję przewodniczącego Grzegorza Dengusiaka, nauczyciela wychowania fizycznego ze Zdun. Był on jedynym zgłoszonym kandydatem, więc delegaci wybierali w sposób jawny, obdarzając jednogłośnie starego-nowego prezesa mandatem zaufania na najbliższe cztery lata.

Następnie wybrano nowy organ wykonawczy i kontrolny. W skład Zarządu związku weszli: Dariusz Maciejewski – ZSP Koźmin Wlkp. – wiceprezes, Eugeniusz Koczorowski G – 2 Krotoszyn – wiceprezes, Zygmunt Idziak – SP Kobylin, Piotr Janicki ZSP Sulmierzyce, Janusz Baszczyński – SP Mokronos, Tomasz Sperzyński – I LO Krotoszyn, Bogdan Chytrowski – Powiatowy Organizator Sportu, Krzysztof Rożek – SP Kobierno.

Komisję Rewizyjną tworzą: Arkadiusz Figaj – przewodniczący, Wiesław Wciórka, Adam Kuzia.

w.w.