Wirtualny spacer po urzędzie

W stolicy i w sejmie

24 października członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Kołłątaj” przy I Liceum Ogólnokształcącym w Krotoszynie udali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wizyty, zorganizowanej przez opiekunki SKE - Marię Staszkiewicz i Iwonę Dominiak, było zwiedzanie gmachu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Gospodarzem wizyty był poseł Maciej Orzechowski.

Pan poseł, jak na prawdziwego gospodarza przystało, oprowadził młodzież po sejmowych korytarzach i opowiedział o codziennej pracy naszych reprezentantów w Parlamencie.

Przedstawił również drogę, jaką każda inicjatywa ustawodawcza musi przejść, aby stać się obowiązującym prawem. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć z politykami znanymi z pierwszych stron gazet i wiadomości. Czas spędzony w Sejmie upłynął bardzo szybko i trzeba się było pożegnać. Jednak stolica nie tylko Sejmem stoi, i korzystając z okazji wręcz należy odwiedzić niektóre miejsca. Zwiedzanie Krakowskiego Przedmieścia, Zamku Królewskiego, Starówki zakończyło krótki, ale bardzo interesujący pobyt młodzieży w Warszawie.

M.S.(I LO im. Kołłątaja)