Wirtualny spacer po urzędzie

Dzień walki z ubóstwem

Ponad tysiąc złotych zebrano podczas  akcji przeprowadzonej w ramach XXI Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. W sobotę , 18 października na krotoszyńskim rynku odbyła się zbiórka odzieży i trwałej żywności.

Rozdawano także zupę, wolontariusze wręczali ulotki i kwestowali na rzecz najuboższych. Współorganizatorem akcji jest Starostwo Powiatowe w Krotoszynie

Pieniądze uzyskane ze zbiórki (1.039 ,25 zł) zostaną przekazane osobą najbardziej potrzebującym wsparcia. Oprócz nich mieszkańcy powiatu ofiarowali  produkty żywnościowe i chemiczne, które zostaną przekazane do stołówki szkolnej jednej ze szkół krotoszyńskich. Odzież przekazano do salonu odzieży prowadzonego przez PCPR.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wsparli akcję, a zwłaszcza tym organizacjom, firmom i instytucjom, dzięki którym dzień walki z ubóstwem przyniósł taki wspaniały efekt.

Organizatorzy akcji w ramach XXI Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem:
Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej, Komenda Hufca ZHP w Krotoszynie, Klub Atletyczny „ Rozum”.

Sponsorzy: Restauracja „ Ratuszowa” w Krotoszynie , Piekarnia „ Kaczyńscy” w Krotoszynie,  P.P.H. GABI – PLAST w Krotoszynie, Firma „ WIT-CARS” w Krotoszynie.