Wirtualny spacer po urzędzie

Fabryczna najlepsza w FABRYCZNA CUP 2008

W minioną sobotę na boisku osiedlowym, odbył się doroczny turniej piłkarski Fabryczna CUP 2008.

Do zawodów zgłosiło się kilkanaście drużyn z całego powiatu, lecz organizatorzy z uwagi na ograniczenia czasowe (turniej rozgrywano w jednym dniu), musieli zredukować liczbę drużyn do ośmiu. Na prośbę samych zainteresowanych, turniej rozgrywano „na starych śmieciach” czyli na boisku osiedlowym przy ul. Fabrycznej i to nie ze względu na warunki ale klimat z prapoczątków rozgrywek.

Drużyny podzielono na dwie grupy po cztery zespoły, gdzie rozgrywano mecze każdy z każdym. Do półfinałów awansowali Fabryczna, A Sere He, KO i Kobierno. Na tym etapie najlepsze okazały się ekipy z Fabrycznej i A Sere He, natomiast KO i Kobierno musiały zadowolić się grą w „małym finale”.

Trzecie miejsce w zawodach po emocjonującym meczu zdobyła ekipa KO zwyciężając 3:1. Ubiegłoroczni zwycięzcy musieli zadowolić się miejscem na najniższym stopniu podium. W walce o złote medale zmierzyły się A Sere He i Fabryczna i ku zdziwieniu kibiców i znawców tematu, niespodziewanie lepsi okazali się gospodarze, czyli ekipa z Fabrycznej pokonując swoich rywali 2:1.

Zdaniem głównego organizatora Andrzeja Robaka mecz finałowy stał na wysokim poziomie, a obie drużyny zaprezentowały futbol otwarty, skupiając się głównie na akcjach ofensywnych. Szczególnie zadowolony jestem ze zwycięstwa Fabrycznej, bo jak wszystkim wiadomo sam mieszkam na tym osiedlu, a jak mówi przysłowie koszula bliższa ciału, dodaje Robak.

Tradycją stało się, że zwycięzcy turnieju w nagrodę otrzymują bilety na mecz eliminacyjny do MŚ reprezentacji Polski. Czynione są starania aby pozyskać bilety na któryś z wyjazdowych meczów, być może będzie to Irlandia.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali okazałe puchary i nagrody.

Były również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Szymona Olszewskiego, królem strzelców został M. Busza. Najstarszym uczestnikiem turnieju okazał się Lechosław Serafiniak, którego nagrodzono piłką.

w.w.