Wirtualny spacer po urzędzie

Dni Patrona ZSP 3

Zespół Szkół Ponadgimanzjalnych nr 3 w Krotoszynie wyjątkowo uroczyście obchodził w tym roku Dni swego Patrona – Jana Pawła II. Uroczystości zbiegły się bowiem z 30-tą rocznicą ustanowienia pontyfikatu Papieża Polaka.

Najbardziej podniosłym momentem obchodów stało się spotkanie społeczności szkolnej i zaproszonych gości z panem Eugeniuszem Mrozem – kolegą z czasów wadowickich Karola Wojtyły.

Oficjalna część obchodów Dnia Patrona ZSP 3 odbyła się we wtorek, 21 października. Rozpoczęła je Msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie. Na dziedzińcu szkolnym odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie zapalili znicz pod tablicą pamiątkową poświęconą Janowi Pawłowi II.

Podczas uroczystej akademii głos zabrał goszczący na uroczystościach starosta Leszek Kulka. Zwracając się do młodzieży powiedział m.in.: - Ojciec święty odszedł, ale pozostawił wielką spuściznę ujętą w  mądre słowa. Niech na zawsze pozostaną one Waszym życiowym drogowskazem.

Uczniowie szkoły przygotowali program artystyczny Z Wadowic do Watykanu, na który złożyły się wątki biograficzne z czasów młodości Ojca Świętego. Wiadomości te w sposób barwny i przejmujący szeroko uzupełnił honorowy gość spotkania pan Eugeniusz Mróz.