Wirtualny spacer po urzędzie

III Papieski Bieg Pokoju

16 października, w  30 rocznicę wyboru papieża na tron piotrowy, odbył się III Papieski Bieg Pokoju dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Na uroczystym otwarciu biegu, na dziedzińcu ZSP nr 3 w Krotoszynie stawiło się ponad 250 młodych ludzi, by poprzez uczestnictwo w biegu uczcić Wielki Pontyfikat Papieża Polaka.

Uroczystości rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego i wciągnięcia flagi na maszt. Następnie pod obeliskiem Jana Pawła II zapalono znicze, a reprezentacja złożona z trzech uczniów ZSP nr 3 z pochodniami w ręku pobiegła pod pomnik papieża przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli.

W dalszej części sportowcy przeszli na start biegu na ul. Staszica, by zmierzyć się z dystansem 2 500m. Sygnał do startu dał Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Stanisław Szczotka w asyście dyrektora ZSP nr 3 w Krotoszynie Krzysztofa Grobelnego. Na metę jako pierwsi przybiegli zawodnicy i zawodniczki ZSP w Koźminie Wlkp., którzy praktycznie zdominowali cały bieg. Nikogo ze znawców tematu to nie dziwiło, ponieważ od kilku lat uczniowie tej szkoły zajmują czołowe miejsca w Wielkopolsce w biegach przełajowych i L.A. Ponad 250 osobowa grupa mocno się rozciągnęła, a ostatni dobiegli w kilka minut po zwycięzcach, ale nie o to było w tym dniu najważniejsze, liczył się udział.

Na zakończenie wręczono zwycięzcom trofea sportowe i cenne nagrody, a w ceremonii tej uczestniczyli zastępca burmistrza Krotoszyna Ryszard Czuszke i przedstawiciel starosty Waldemar Wronecki. Organizatorem biegu była dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego ZSP nr 3 w Krotoszynie.

w.w.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Gimnazja

Dziewczęta:

I m Roksana Konrady – G1 Krotoszyn

II m Eliza Serafiniak – G4 Krotoszyn

III m Wiktoria Kot G4 Krotoszyn

Chłopcy:

I m Kamil Konarkowski – G2 Krotoszyn

II m Bartosz Jarysz – G4 Krotoszyn

III m Artur Sienkiewicz – G2 Krotoszyn

 

Ponadgimnazjalne:

Dziewczęta:

I m Kinga Woźniczka – ZSP Koźmin Wlkp.  

II m Natalia Szydłowska ZSP Koźmin Wlkp.

III m Justyna Olejniczak I LO Krotoszyn

Chłopcy:

I m Tomasz Andrzejewski – ZSP Koźmin Wlkp.

II m Schmitchen Wojciech – ZSP Koźmin Wlkp.

III m Tomasz Krajka – I LO Krotoszyn