Wirtualny spacer po urzędzie

Udany Marsz po Zdrowie

Kilkaset osób wzięło udział w pochodzie, jaki przeszedł przez centrum Krotoszyna w sobotę, 11 października. Organizowany przez krotoszyńskie Amazonki „Marsz po zdrowie” zgromadził tłumy. Wśród maszerujących znaleźli się m.in. starosta Leszek Kulka i wiceburmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek.

Październik jest tradycyjnym miesiącem, w którym od lat przypomina się Polkom o tak istotnym zagadnieniu, jak walka z jednym z najgroźniejszym nowotworów – rakiem  piersi. Wszelkie akcje i publikacje służyć mają przede wszystkim nakłonieniu kobiet do wykonywania badań profilaktycznych.

Wielkopolska znajduje się w niechlubnej czołówce regionów, w których liczba osób chorych na raka piersi utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie. Na ten problem zwrócili uwagę specjaliści występujący na zorganizowanej tego dnia w I LO  konferencji. Mówił o tym również starosta L.Kulka.

Włodarz powiatu w uznaniu zasług i zaangażowania w działalność profilaktyczną wręczył kwiaty jednej z prelegentek – pochodzącej z Krotoszyna prof. Sylwii Grodeckiej-Gazdeckiej.

Jak informuje szefowa krotoszyńskiego Klubu Amazonek Barbara Fabiszak – w marszu wzięły udział panie reprezentujące  kluby z całej Wielkopolski.

Licznie przybyły Amazonki z  ościennych powiatów, ale także ich koleżanki z Poznania, Środy Wlkp., Śremu czy Wrześni.

W samej konferencji, która odbyła się w auli krotoszyńskiego LO wzięło udział ponad 230 osób.