Wirtualny spacer po urzędzie

Pionizator służy już pacjentom

Urządzenia zakupione dzięki akcji Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej służą już pacjentom Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego SPZOZ Krotoszyn.  9 września pracownicy Zakładu zaprezentowali pracę pionizatora i chodzika zakupionych m.in. dzięki sprzedaży żonkili przeprowadzonej  w ramach akcji „Pola Nadziei”.

Przed kilkoma miesiącami wolontariusze z Ziemi Krotoszyńskiej sprzedawali na ulicach wyhodowane przez siebie żonkile. Od początku, od zakupu cebulek tych kwiatów udało im się zmobilizować do działania całe społeczeństwo. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży „żonkilowych plonów” przekazano Zakładowi. Dyrekcja SPZOZ współfinansowała zakup specjalistycznego sprzętu.

W tym roku wolontariusze także zasadzą żonkile. Będzie co najmniej 700 cebulek. Każdy może im pomóc dostarczając cebulki do siedziby CWZK przy ulicy Zdunowskiej 12.

W sobotę, 13 września na posesji przy ulicy Młyńskiej odbędzie się kolejna akcja sadzenia. Wezmą w niej udział także włodarze gmin, powiatu i duchowni. Jak informuje koordynator akcji Jan Pawlik akcja „Pola Nadziei” jest nie tylko wyrazem pomocy, ale przede wszystkim solidarności w chorymi przebywającymi w hospicjach.