Wirtualny spacer po urzędzie

Krotoszyn na wojewódzkich dożynkach

Tegoroczne Wielkopolskie Dożynki Wojewódzko - Diecezjalne odbyły się w Ślesinie - centrum subregionu konińskiego. Wśród zaproszonych gości obecny był wojewoda wielkopolski Piotr Florek. W uroczystościach brała również udział delegacja Powiatu Krotoszyńskiego, która złożyła wieniec dożynkowy.

Organizatorem święta plonów byli: marszałek województwa wielkopolskiego, biskup włocławski, starosta koniński oraz burmistrz miasta i gminy Ślesin. Mszy dziękczynnej, która rozpoczęła świętowanie, przewodniczył Wiesław Mering, biskup włocławski.

Dożynki to głęboko zakorzenione w świadomości wszystkich Polaków święto. Jest ono nie tylko symbolicznym podsumowaniem całorocznej ciężkiej pracy gospodarzy, ale też szansą do podziękowania im za ich trud, cierpliwość i wytrwałość. Podczas uroczystości dziękowano za plony, złożono dary z tegorocznych zbiorów, prezentowano wystawę rolniczą. W konkursie najpiękniejszych wieńców dożynkowych wygrały wieńce przygotowane przez mieszkańców powiatu złotowskiego i dekanatu sieradzkiego. 

Tekst i fot.: G.Ziętkiewicz