Wirtualny spacer po urzędzie

W Baszkowie przybędzie pensjonariuszy

XXV sesja Rady Powiatu Krotoszyńskiego odbyła się 22 sierpnia w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. Nieprzypadkowo rajcy wybrali właśnie tę placówkę na miejsce obrad. Jednym z głosowanych punktów były decyzje finansowe, które praktycznie pozwalają na zakończenie realizacji głównych zadań związanych z największą inwestycją powiatu.

Dzięki kwotom przeznaczonym przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu i Radę Powiatu Krotoszyńskiego, już wkrótce DPS Baszków zasiedlą nowi lokatorzy. Decyzją wojewody wielkopolskiego przyznano w tym roku dla DPS Baszków dotację celową w wysokości 700 tys. zł. Podobną kwotę w ramach zmian w budżecie wyasygnowała także Rada Powiatu Krotoszyńskiego. Te decyzje praktycznie pozwolą na dokończenie i zasiedlenie segmentu B nowego obiektu w Baszkowie. Oznacza to jego całkowicie zasiedlenie.

DPS Baszków stanie się wkrótce miejscem pobytu dla 196 pensjonariuszy! Jak podkreślił dyrektor placówki Dionizy Waszczuk, zainteresowanie ofertą DPS jest bardzo duże. Starosta Leszek Kulka z kolei zauważył, że dom staje się jednym z większych zakładów pracy na terenie powiatu.

W sesji uczestniczyli m.in. - poseł Maciej Orzechowski (któremu dziękowano za pomoc przy staraniach o wsparcie dla DPS) i przedstawicielki wojewody: Monika Dunke – Cieślewicz. (zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej WUW) oraz st. insp. Janina Tobota (z tego samego wydziału).

Przedstawicielkom wojewody starosta i przewodniczący rady podziękowali kwiatami, a pensjonariusze DPS przekazali im piękne dożynkowe wieńce.

Podczas Baszkowskiej sesji radni podjęli szereg decyzji o zmianach budżetowych. Obok tych dotyczących DPS wyrazili zgodę m.in. na dofinansowanie kwotą 100 tys. zł remontu Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Przyjęto także pakiet uchwał umożliwiających powstanie Centrum Kształcenia Ustawicznego, przy ZSP nr 1 w Krotoszynie , zdecydowano o nadaniu imienia Jana Pawła II poszczególnym szkołom wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Wyrażono również zgodę na zawarcie przez zarząd umowy o dofinansowanie zadania „Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego ogólniedostępnego dla dzieci i młodzieży przy ZSP nr 1 w Krotoszynie ”.