Wirtualny spacer po urzędzie

XVII Bieg im. Marszałka Piłsudskiego

Już od 17 lat w Kobylinie w rocznicę Bitwy Warszawskiej organizowany jest Bieg im. Marszałka Piłsudskiego. W tym roku na starcie biegu głównego /dystans 15km/ stanęło 205 zawodników z całego kraju. Zwyciężył faworyt, Marcin Fehlau z klubu Świat Biegacza Poznań osiągając czas 48.31.

Kolejne miejsca na podium zajęli: Klaudiusz Kozłowski Altom Gniezno /czas: 49.06/, a tuż za nim finiszował Tomasz Sobczyk z LUKS Żurawina /czas 49.08/. Trasa biegu była bardzo urozmaicona, zawodnicy pokonywali dystans drogami polnymi, duktem leśnym i asfaltem.

Liczba startujących pokazuje, że kobyliński bieg cieszy się dużą popularnością wśród miłośników tej najbardziej powszechnej dyscypliny sportu. Warto zauważyć, że tegoroczny zwycięzca biegu głównego ma na swoim koncie wygraną w maratonie wrocławskim, a więc Bieg im. Marszałka Piłsudskiego ma naprawdę mocną obsadę.

Z dobrej strony pokazali się również biegacze KS Krotosz Krotoszyn. Na 18 miejscu finiszował Marcin Witkowski /czas: 54.13/, który w swojej kat. wiekowej do 29 lat zajął wysokie III miejsce. Na kolejnych miejscach przybiegli Marcin Kowalski / m. 21 czas: 54.39, w kat. do 29 lat sklasyfikowany na V miejscu/ i Krzysztof Kasprzak /m.22 czas: 54.40, w kat. do 49 lat był również piąty/. W tzw. międzyczasie, odbył się jak co roku „mały bieg” na dystansach dostosowanych do możliwości dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, który cieszył się również dużą frekwencją.

Z uwagi na charakter biegu, jego patriotyczny wydźwięk wśród gości zaproszonych znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i władze samorządów lokalnych. Jednym z uczestników biegu był poseł Maciej Orzechowski.

Wyniki 10 najlepszych zawodników biegu głównego:

I m Marcin Fehlau – Świat Biegacza Poznań czas: 48.31

II m Klaudiusz Kozłowski – Altom Gniezno czas: 49.06

III m Tomasz Sobczyk – LUKS Żurawina czas: 49.08

IV m Maciej Łucyk – Poznań czas: 50.05

V m Miłosz Szcześniewski – LLKS Oswoi Sień czas: 51.51

VI m Ryszard Płochowski – Super Maraton Kalisz czas: 52.25

VII m Paweł Wojciechowski – KB Brylant Kórnik czas: 52.43

VIII m Mateusz Klonowski – Kosowo czas: 53.03

IX m Dariusz Cichorek – Kaliski KB Finisz czas: 53.10

X m Piotr Miklas – KKB Finisz Kalisz czas: 53.11

 

w.w.