Wirtualny spacer po urzędzie

Będzie nowe boisko w ?Ceramie?

Powiat Krotoszyński otrzymał grant w wysokości 200 000,00 zł na budowę nowego boiska sportowego, w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na budowę boisk wielofunkcyjnych, ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży.

Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego, decydując się na taką, a nie inną lokalizację inwestycji wziął pod uwagę zarówno potrzeby infrastrukturalne ZSP nr 1 w Krotoszynie, jak również dużą aktywność dyrekcji szkoły w zabieganiu o poprawę stanu istniejących boisk.

Wniosek złożony przez samorząd powiatowy uzyskał pozytywną akceptację komisji weryfikującej, która powierzyła już dalsze prowadzenie spraw Bankowi Gospodarstwa Krajowego reprezentującego ministerstwo w sprawach finansowych. Obecnie trwa procedura przetargowa, a po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy z bankiem przystąpimy do realizacji projektu. Zakłada on wybudowanie pełnowymiarowego boiska wielofunkcyjnego z ogrodzeniem o nawierzchni poliuretanowej przystosowanego do następujących gier: 2 boiska do gry w koszykówkę, boisko do piłki ręcznej, nożnej, siatkówki, tenisa i badmintona oraz nowej rzutni i skoczni do skoku w dal i wzwyż. Dodatkowo wyremontowana zostanie również istniejąca już trybuna ziemna, usytuowana naprzeciwko boiska na ok. 300 widzów.

Cała inwestycja zgodnie z kosztorysem wyceniona jest na 623 400,00 zł. Jak widać zdecydowana większość środków  stoi po stronie samorządu i pochodzi z budżetu powiatu. Tym niemniej kwota 200 tys. zł pozyskana ze środków zewnętrznych, to duży zastrzyk finansowy na realizację zaplanowanej inwestycji.   

w.w.