Wirtualny spacer po urzędzie

Biegiem do Częstochowy

Po raz siódmy z podkrotoszyńskiego Kobierna wyruszyła pielgrzymka biegowa do Częstochowy. Tradycyjnie już biegacze rozpoczęli swą wyprawę od uczestnictwa we Mszy św. odprawionej przez ks. kan. Ryszarda Dziamskiego w kościele pw. Św. Wojciecha.

Pątników w tym roku żegnali na starcie włodarze powiatu.

Grupa blisko trzydziestu biegaczy wyruszyła w swą pielgrzymkę w godzinach wieczornych - 7 sierpnia. Po uroczystej mszy, podczas której kobierska świątynia wypełniła się po brzegi, nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i pożegnanie. Wśród żegnających znaleźli się m.in. starosta krotoszyński Leszek Kulka oraz sekretarz powiatu Edward Kozupa.

Do granic parafii grupa dobiegła w całości. Dalszą część trasy pokonywano w formie sztafety. Jednym z pilotów-rowerzystów, którzy asystowali pątnikom był ks. R.Dziamski.

Po drodze biegacze odwiedzili m.in. Górę Krzyża w Kobylej Górze. Wszędzie na trasie, a zwłaszcza w Kępnie – spotkali się bardzo życzliwym przyjęciem.

Pod Jasną Górę dotarli po południu, 8 sierpnia. Tradycyjnie uczestniczyli tam we mszy świętej, a po nabożeństwie – zmęczeni i szczęśliwi – udali się autokarem w drogę powrotną.

Fotografie: G. Pierzchała