Wirtualny spacer po urzędzie

Święto policji

Tegoroczne obchody Święta Policji (25 lipca) miały  bardzo uroczystą oprawę. Świętowano bowiem w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego  ratusza. Były awanse, gratulacje i podziękowania za ciężką służbę. A funkcjonariusze z powiatu krotoszyńskiego mają w tym roku niemałe powody do satysfakcji. Nasza komenda uznana została za jedną z najlepszych w Wielkopolsce.

Policjantom z okazji ich święta gratulowali m.in. przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Stanisław Szczotka, Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, burmistrzowie – Julian Jokś z Krotoszyna i Idzi Kalinowski z Sulmierzyc, wiceburmistrzowie – Jarosław Ratajczak z Koźmina Wielkopolskiego i Marian Sobański ze Zdun oraz wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski i sekretarz gminy Kobylin Mirosław Sikora. Gościem uroczystości był także przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Policji – podinsp. Zbigniew Borowczyk.

Przybyli też szefowie innych służb i jednostek samorządowych oraz przedstawiciele współpracujących z komendą firm.

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy odebrało tego dnia nominacje na stopnie oficerskie i podoficerskie. W śród nich była jedyna kobieta – sierżant Iwona Karżewicz. Na jej ręce zaproszeni goście składali tego dnia kwiaty.  

Obecnie w powiecie krotoszyńskim pracuje 118 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie zatrudnia także 19 pracowników cywilnych. Wszystkim tym osobom za ciężką i skuteczną pracę podziękował Komendant Powiatowy Policji insp. Wojciech Kasprowicz. Z niemałą satysfakcją podkreślił on, że  także w ocenie przełożonych nasi policjanci wypadli bardzo dobrze – KPP w Krotoszynie w pierwszym półroczu 2008 uzyskała 6 miejsce wśród kilkudziesięciu komend istniejących w Wielkopolsce.