Wirtualny spacer po urzędzie

Medaliści Mistrzostw Europy w starostwie

Z inicjatywy Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego i starosty, w sali narad urzędu powiatowego odbyło się spotkanie z medalistami ostatnich Mistrzostw Europy w Sumo – Krotoszyn/Koźmin Wlkp. 2008.

Reprezentanci Polski zdobyli łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych aż 28 medali, co w wymiarze sportowym należy uznać za duży sukces.

Jak podczas spotkania powiedział starosta Leszek Kulka - władze powiatu dostrzegają sukces sportowy i organizacyjny Mistrzostw Europy juniorów, młodzieżowców i seniorów w Sumo, które odbyły się w ostatni weekend czerwca na Ziemi Krotoszyńskiej. Nasze spotkanie jest okazją do osobistego podziękowania działaczom Polskiego Związku Sumo, trenerom i najlepszym zawodnikom za ich wysiłek i zaangażowanie oraz godne reprezentowanie powiatu podczas imprezy rangi mistrzowskiej. Oprócz oczywistego sukcesu sportowego i organizacyjnego, te mistrzostwa są doskonałą forma promocji naszej „małej ojczyzny”, bo nieczęsto się zdarza, aby tak niewielkie ośrodki samorządowe były przez kilka dni w centrum uwagi największych mediów w Polsce i Europie – dodał włodarz powiatu.

Następnie starosta w asyście członków zarządu wręczył zaproszonym gościom listy gratulacyjne i upominki, z życzeniami wielu dalszych sukcesów.

Głos zabrał także Prezes Polskiego Związku Sumo, a od niedawna Wiceprezydent Europejskiej Federacji Sumo Dariusz Rozum. Podziękował on staroście i zarządowi powiatu, za wsparcie finansowe i organizacyjne na rzecz ME oraz przekazał na ręce starosty okazałą, ceramiczną statuetkę sumoki, taką jaką otrzymywali mistrzowie Europy, wraz z okolicznościowym medalem.

W dalszej części spotkania zawodnicy, trenerzy i działacze klubowi dzielili się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami z ostatnich mistrzostw,  które z uwagą wysłuchiwali członkowie zarządu.

w.w.