Wirtualny spacer po urzędzie

Wystawa zwierząt w Benicach

Rzesze mieszkańców powiatu krotoszyńskiego spędziły niedzielne popołudnie (13 lipca) na  Wystawie Zwierząt Domowych i Gospodarczych, która odbyła się w Benicach.

Po raz kolejny w Benicach zaprezentowali swe osiągnięcia najlepsi hodowcy z powiatu. Obok zwierząt gospodarskich były także zwierzęta domowe. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły pokazy gołębi. Niemniejszą popularnością cieszyły się przejażdżki konne.

Z myślą o rolnikach zorganizowano także wystawy sprzętu oraz stoiska producentów pasz, nawozów itd. Zaprezentowała się także Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dobrych rad w sprawie dbałości o zdrowie udzielało centrum Profilaktyki i Promocji Zdrowia SPZOZ w Krotoszynie. Nie zabrakło występów artystycznych. Przygotowano również szereg innych atrakcji – przede wszystkim z myślą o najmłodszych.  

Organizatorami wystawy byli m.in. sołtys Benic i Radny Powiatu Hieronim Marszałek, Radny Miejski Jan Zych z Grupy Producenckiej Krot – Agro, oraz sołtys Raciborowa Tadeusz Gręda, a także Grupa Producencka Krot- Agro, GS Krotoszyn oraz Urząd Miejski w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Fot.G.Ziętkiewicz