Wirtualny spacer po urzędzie

Grali o puchar starosty

W miniony czwartek, 12 czerwca, w Biadkach odbył się VI Powiatowy Turniej Piłki Nożnej „Puchar Wiosny” pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego.

W turnieju uczestniczyło dziewięć drużyn, reprezentujących wiejskie szkoły podstawowe położone na terenie powiatu. Ideą turnieju jest bowiem integracja poprzez sport środowisk wiejskich i stworzenie odpowiednich warunków, do rywalizacji sportowej młodzieży mieszkającej poza dużymi skupiskami miejskimi.

Pomysł dyrekcji i nauczycieli SP w Biadkach trafił na podatny grunt i turniej ten od lat cieszy się dużym powodzeniem. Ilość zespołów uczestniczących w jednodniowych zawodach dochodziła do dwunastu, a w tym roku jak już wspomniałem do Biadek przyjechało dziewięć drużyn. Ekipy podzielono na trzy grupy po trzy zespoły. Z każdej z grup do dalszej fazy turnieju, awansowały dwie drużyny. Ta, która zajęła pierwsze miejsce trafiała do strefy medalowej, a plasujący się na miejscu drugim w grupie, rywalizowali dalej o miejsca od IV do VI. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane. I tak w walce o medale spotkały się drużyny z SP Kuklinów, SP Kobierno i SP Biadki, a najlepsi okazali się młodzi piłkarze z Kuklinowa, którzy lepiej od swoich najgroźniejszych rywali czyli SP Kobierno (II miejsce), egzekwowali rzuty karne. Na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze SP Biadki.

Wyniki meczów finałowych:

SP Kuklinów – SP Biadki 2:0

SP Kobierno – SP Biadki 2:0

SP Kuklinów – SP Kobierno 0:0 (k. 3:2)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I MIEJSCE - SP Kuklinów

II MIEJSCE - SP Kobierno

III MIEJSCE - SP Biadki

IV MIEJSCE - SP Mokronos

V MIEJSCE - SP Baszków

VI MIEJSCE - SP Lutogniew

Królem strzelców został Szymon Lesiak (SP Kuklinów), a najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Dawida Kuberę (SP Kobierno).

w.w.