Wirtualny spacer po urzędzie

Biwak przy Rawickiej

Z piątku na sobotę - 6/7 czerwca, na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie zorganizowano biwak dla członków klubu CIEKAWI ŚWIATA i chętnych podopiecznych placówki.

 Od godziny 17.00 w piątek do godz. 11.00 w sobotę siedziba ŚDS (w dawnej szkole rolniczej przy ul. Rawickiej) zamieniła się w obóz biwakowy.

W programie znalazły się między innymi  podchody w lesie, później kolacja pod chmurką - kiełbasa z grilla i sałatka, wieczorna siatkówka, ognisko i opowieści przy ognisku oraz przy placku drożdżowym przygotowanym przez uczestników. Biwak zakończył się wspólnym śniadaniem, które przygotowali sami uczestnicy.

W Środowiskowym Domu Samopomocy  każdego dnia znajduje opiekę, terapię poprzez zajęcia i rehabilitację 41 mieszkańców naszego powiatu. Są to osoby dorosłe z zaburzeniami psychicznymi lub niepełnosprawnością umysłową. Obok codziennych zajęć ŚDS prowadzi aktywną działalność imprezową. W Krotoszynie znane są i lubiane przez mieszkańców festyny urządzane przez tą placówkę. Także biwak – organizowany po raz drugi – przechodzi już do tradycji.

Istniejący przy ŚDS Klub Ciekawi Świata, który zorganizował biwak, skupia nie tylko osoby niepełnosprawne uczęszczające na zajęcia, ale także zaprzyjaźnione z ŚDS.

(fot. ŚDS)