Wirtualny spacer po urzędzie

Konarzew powitał lato

Po raz ósmy w specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Konarzewie odbył się festyn POWITANIE LATA.  W słoneczne piątkowe południe (6 czerwca) na uczestników zabawy czekało mnóstwo atrakcji.

Wśród nich były pokazy strażackie, tresura psa policyjnego, przejażdżki konne, liczne konkursy zręcznościowe i wspaniały poczęstunek. Dzieci z Konarzewa zaprosiły do wspólnej zabawy kolegów z innych ośrodków i szkół (m.in. z Krotoszyna, Borzęciczek, Zdun i Pleszewa). Zjawiły się także konarzewskie przedszkolaki, które przygotowały dynamiczny występ. Niemniej atrakcyjny był program przedstawili wychowankowie ośrodka. Dodatkową atrakcją festynu był pokaz karate w wykonaniu UKS Shodan Zduny.

Nie zawiedli zaproszeni goście, wśród których byli m.in. poseł Maciej Orzechowski, przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Szczotka,  członkinie zarządu powiatu – Renata Rzekiecka i Sławomira Fedorowicz, burmistrz Zdun Władysław Ulatowski i sołtys Konarzewa   Mirosława  Sajur oraz Renata Ciesiółka z Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji starostwa i siostra Jadwiga Kozioł – dyrektor zdunowskiego DPS.

W gronie zaproszonych nie zabrakło też dzieci, które od nowego roku szkolnego uczęszczać będą do ośrodka.

Wszystkich w imieniu szkolnej społeczności przywitała dyrektor Daria Nowacka – Rakowiecka. Przypomniała ona najważniejsze sukcesy placówki, do których zaliczyła powołanie Stowarzyszenia  o nazwie „Motylek”, które stawia sobie za cel integrację ośrodka ze społecznością Konarzewa, zaktywizowanie Sekcji Olimpiad Specjalnych „Huragan”, uzyskanie z Europejskiego Funduszu Społecznego sprzętu do diagnozy i terapii metodą integracji sensorycznej, pozyskanie komputerów i specjalistycznego sprzętu oraz oprogramowania przeznaczonego do pracy z uczniem z zaburzoną komunikacją werbalną, autyzmem, dysleksją, kłopotami z koncentracją za sumę 117 tys. i dobrą współpracę z krotoszyńskim Lions Clubem, która zaowocowała pozyskaniem sprzętu komputerowego, drukarki laserowej, kolorowej kserokopiarki, skanera, gier dydaktycznych oraz pomocą w zakupie konia rasy polskiej, który posłuży do hipoterapii.