Wirtualny spacer po urzędzie

Uroczyste pożegnanie pełnomocnika

Bolesław Kasprzak – pracujący do tej pory na stanowisku Pełnomocnika do Spraw Europejskich w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie przeszedł na emeryturę. Uroczystość pożegnania Pana Bolesława miała miejsce 2 czerwca 2008 roku.

W imieniu kierownictwa urzędu Bolesława Kasprzaka pożegnali – starosta Leszek Kulka, wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, skarbnik Andrzej Jerzak oraz zastępca naczelnika wydziału organizacyjnego Ewa Karolczak.

„Świeżo upieczonemu” emerytowi życzono dużo zdrowia i wielu lat aktywności. Wszyscy, który znają Pana Bolesława wiedzą bowiem, że jest on człowiekiem niezwykle sprawnym i zaangażowanym społecznikiem. To właśnie dzięki zainicjowanym i podtrzymywanym przez niego przyjacielskim kontaktom pomiędzy mieszkańcami Koźmina i niemieckiego Bellheim narodziło się partnerstwo powiatów Krotoszyn i Germesheim. B. Kasprzak jest również współinicjatorem partnerstwa z węgierskimi gminami południowego Balatonu.

Bolesław Kasprzak pracował w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie od marca 2003 roku. Jest autorem wielu projektów i planów rozwojowych powiatu. Prowadził także internetowy serwis europejski. Odpowiadał za współpracę międzynarodową i kontakty z przedsiębiorcami.

Wcześniej – w latach 1990 – 2003 pełnił funkcję burmistrza Koźmina Wielkopolskiego. Jest rodowitym koźminianinem, absolwentem tutejszego Liceum Ogólnokształcącego.