Wirtualny spacer po urzędzie

Dzień integracji na Ostrowskiej

Na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie odbył się tradycyjny Dzień Integracji. Uczniowie i nauczyciele ZSS zaprosili do wspólnej zabawy swych przyjaciół z innych szkół, przedszkoli  i ośrodków.

W imieniu gospodarzy wszystkich uczestników zabawy powitała dyrektor Jolanta Szóstak. Na Ostrowską przyjechały tego dnia (29 maja) drużyny m.in. z krotoszyńskich szkół z oddziałami integracyjnymi, przedszkolaki z „Maciusia”,  dzieci z ośrodków specjalnych i wolontariusze gimnazjaliści.

Wśród zaproszonych gości byli: wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, kierownik Powiatowego Urzędy Pracy Tadeusz Polowczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej w Krotoszynie Ewa Bukowska oraz Barbara Dmochowska z Urzędu Miejskiego i Waldemar Wroniecki ze starostwa.

Spotkanie zaczęło się przeciąganiem liny – rywalizowały drużyny złożone z gości i uczestników festynu. Uczniowie z ZSS przygotowali specjalny występ artystyczny, a przez trzy godziny dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych – muzyczno-wokalnych, tanecznych, plastycznych, rzeźbiarskich, garncarskich i sportowych.

Odbyło się wiele gier, konkursów i loteria fantowa. Dla uczestników festynu wystąpił zespół flażoletów Grzegorza Polańskiego, zaprezentowały się także pary taneczne z Wrocławia i Krotoszyna.