Wirtualny spacer po urzędzie

Koźminianie z pucharem starosty

30 kwietnia  w ZSP nr 1 w Krotoszynie, odbył się finał powiatowy XII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. O miano najlepszych w powiecie rywalizowało 7 reprezentacji (21 zawodników) szkół ponadgimnazjlanych, wyłonionych w eliminacjach szkolnych, których podstawą był test teoretyczny złożony z 20 pytań.

W finale powiatowym, oprócz wiedzy teoretycznej (test), uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami z takich dziedzin jak: pomoc przedmedyczna, obsługa codzienna pojazdu oraz przejazd samochodem na czas po specjalnie wyznaczonym torze. Najlepiej w tegorocznym konkursie spisali się uczniowie ZSP w Koźminie Wlkp. zdobywając łącznie 22,3 pkt. i to oni reprezentować będą nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Uczestnicy konkursu, jak i cała społeczność szkolna ZSP nr 1 mogła także podziwiać w akcji nasze służby ratownicze, w przygotowanym pokazie ratownictwa drogowego i medycznego.

Zwycięzcom konkursu trofea sportowe i nagrody rzeczowe wręczyli: sekretarz powiatu Edward Kozupa, z-ca Komendanta Powiatowego Policji Andrzej Wajdlejt oraz naczelnik Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Karol Budziński.

Oficjalne wyniki konkursu:

I miejsce – ZSP w Koźminie Wlkp. ( 22,3 pkt.)

II miejsce – ZSP nr 1 Krotoszyn (18,3 pkt.)

III miejsce – I LO w Koźminie Wlkp. (12,8 pkt.)

IV miejsce – I LO w Krotoszynie (12 pkt.)

V miejsce – ZSP nr w Krotoszynie (9,5 pkt.)

VI miejsce – ZSP nr 3 w Krotoszynie (7,5 pkt.)

VII miejsce – ZSP w Zdunach (5,5 pkt.)

Skład zwycięskiej drużyny: Rafał Michalak, Robert Banaszek, Piotr Biliński, opiekun Karol Ratajczyk.

w.w.