Wirtualny spacer po urzędzie

Team Tabakiera mistrzem KLS

W minioną sobotę, 26 kwietnia, w sali krotoszyńskiego OSiR-u rozegrane zostały finały VI edycji Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki. Patronem rozgrywek jest Starosta Krotoszyński.

W meczu o miejsce VII spotkały się zespoły FP Biadki z Czarnymi Zduny i 2:1 w setach zwyciężyli ci pierwsi. W kolejnym spotkaniu, którego stawką było V miejsce w lidze, Kris-Mar Krotoszyn pokonał Wierzę Koźmin 2:0.

Mecz o brązowy medal, pomiędzy BM-Eko Krotoszyn a AT Krotoszyn zapowiadał się na dobre widowisko, gdyż naprzeciw siebie stanęły dwie najlepsze ekipy rundy zasadniczej. Pierwszego seta zaskakująco gładko wygrało AT, na co wpływ z pewnością miała absencja lidera BM-Eko Grzegorza Wiertlewskiego. W drugim secie (w końcówce już z Wiertlewskim) BM-Eko również musiało uznać wyższość dobrze dysponowanych siatkarzy AT, choć walka do końca była wyrównana. Set trzeci to popis gry finalistów z ubiegłego sezonu i gładka wygrana. Kiedy wydawało się, że rozpędzeni zawodnicy BM-Eko, w czwartym secie również poradzą sobie ze swoim przeciwnikiem, to kilka popisowych akcji braci Witów zmieniło oblicze czwartej odsłony meczu i AT Krotoszyn sięgnęło po III miejsce w lidze, pokonując w finale pocieszenia BM-Eko 3:1.

Wielki finał zapowiadał również duże emocje zwłaszcza, że obrońcy tytułu drużyna Hartbit Krotoszyn, mając w swoim składzie takich „wojowników” jak Łukasz Marszałek czy Jarosław Wojciechowski słynie z tego, że zawsze gra ambitnie i do końca. W Teamie Tabakiera gdzie gra oparta jest głównie na Adamie Radajewskim, duże znaczenie ma dyspozycja i forma tego zawodnika, jak również dokładne zagrania rozgrywającego „Jojka”. Już po pierwszych zagraniach widać było, że żadna z drużyn nie odpuści tego meczu. Potężne zbicia „Borysa” raz po raz trafiały w parkiet po drugiej stronie siatki, ale także kilka razy „nadziewał” się on na blok „Ogóra” i „Długiego”. Zawodnicy Hardbitu również popisywali się efektownymi akcjami, głównie za sprawą Łukasza Marszałka, ale w pierwszym secie musieli uznać wyższość rywala. Drugi set to łatwa wygrana obrońców tytułu, przy prowokacyjnych gestach i okrzykach po efektownych punktach lidera zespołu „Długiego”. W trzecim, wyrównanym secie lepsi okazali się zawodnicy Tabakiery, a ich rozgrywający bardzo dobrze rozdzielał piłki pomiędzy Radojewskim i Kapałą, gdzie ten drugi najczęściej atakował z „krótkiej”.

W czwartym secie szybko dużą przewagę punktową zdobył Team Tabakiera, a siatkarze Hartbitu podłamani niekorzystnym dla nich wynikiem, nie potrafili skutecznie przeciwstawić się rywalowi i przegrali cały mecz 1:3. Mistrzem VI edycji KLS po emocjonującym finale została drużyna TEAM Tabakiera, a lidera zespołu Adama Radojewskiego organizatorzy wybrali najlepszym zawodnikiem sezonu 2007/2008

Po zakończeniu ostatniego meczu, medale i trofea sportowe wszystkim drużynom, biorącym udział w rozgrywkach ligi wręczyli wicestarosta krotoszyński Krzysztof Kaczmarek oraz I zastępca burmistrza Krotoszyna Ryszard Czuszke w asyście prezesa KTPS Krzysztofa Kapały.

w.w.