Wirtualny spacer po urzędzie

Zebranie i jubileusz prezesa

 22 kwietnia odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Związku Inwalidów Wojennych - Oddział Krotoszyn. Gościem spotkania był starosta Leszek Kulka. Włodarz powiatu złożył gratulacje Prezesowi Oddziału - panu Zygmuntowi Strzyżyńskiemu. Okazja do życzeń była podwójna - 90. rocznica urodzin i ponowny wybór na funkcję prezesa.

Starosta w swym wystąpieniu nawiązał do działalności Związku na terenie powiatu krotoszyńskiego podkreślając zasługi kombatantów w walce o niepodległość, ich męstwo oraz zaangażowanie w odbudowę kraju ze zniszczeń wojennych, w tworzeniu lepszego jutra.

Podkreślił, że kombatanci swą często cichą ciężką organiczną pracą tworzyli pomyślność Polski, podstawy jej wolności i niepodległości.- Dzięki takiej postawie nie musimy dziś płacić daniny krwi żyjąc w wolnej Polsce – podkreślił.

Na ręce członków związku Pan Starosta złożył życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, aby dalsze lata upływały w nastroju pogody, spokoju i życzliwości. W trakcie spotkania Pan Starosta złożył na ręce prezesa Oddziału Pana Zygmunta Strzyżyńskiego dyplom z gratulacjami z okazji 90 rocznicy urodzin oraz  pogratulował jako wieloletniemu przewodniczeniu Związkowi Inwalidów Wojennych w Krotoszynie.

Uczestnicy zebrania na Prezesa Oddziału Związku Inwalidów Wojennych w Krotoszynie ponownie wybrali Pana Zygmunta Strzyżyńskiego.