Wirtualny spacer po urzędzie

Dzień Integracji w Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie

8 maja 2015 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie w ramach corocznego święta szkoły: ,,Dnia  Integracji” realizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem POMOST projekt: ,,ODMIENNOŚĆ WZBOGACA”. Twórcami projektu są  dwie nauczycielki naszej szkoły  Maria Chyba i  Anna Busza.   Projekt  realizowany jest w ramach ogólnopolskiego projektu „Szkoła równego traktowania”.  Inicjatywa ta, realizowana jest przez centrum im. Prof. Bronisława Geremka w ramach programu Obywatele dla Demokracji , finansowany z funduszu EOG.

Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie oraz Stowarzyszenie Pomost  przy wsparciu Burmistrza Miasta Krotoszyna i Wielkopolskiego Banku Kredytowego WBK BZ z Krotoszyna realizuje ten projekt w naszym mieście.
W ramach tego wydarzenia 8 maja 2015 roku  została  zorganizowana na terenie Rynku i przyległych ulic Gra Miejska, sonda uliczna i wspólny taniec wokół Ratusza jako symbol jedności przeciwko dyskryminacji , jednocześnie na terenie ZSS przy ul. Ostrowskiej odbywać  się będzie piknik integracyjny dla społeczności tej szkoły.
Pragniemy podkreślić ważność tego wydarzenia, gdyż Zespół Szkół Specjalnych , jako szkoła jest jedyną z 60 w Polsce i jedyną  w Krotoszynie, która po zrealizowaniu projektu otrzyma odznakę „Szkoły równego traktowania”. Jej wręczenie odbędzie się podczas konferencji podsumowującej projekt 29 maja 2015 r. w Sejmie RP.
Efektem końcowym i pozostałością po projekcie jest MURAL , który można zobaczyć w naszej szkole.     


Jolanta Szóstak