Wirtualny spacer po urzędzie

Europejski sukces Natalii

Natalia Robakowska – uczennica I LO im. H. Kołłątaja znalazła się w gronie laureatów etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i zakwalifikowała się do eliminacji centralnych, które odbędą się w Szczecinie.

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej to konkurs przedmiotowy popularyzujący wiedzę o procesach integracji europejskiej - organizowana jest w tym roku po raz dwunasty. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady są fundusze strukturalne Unii Europejskiej w Polsce. OWoUE organizowana jest w trzech etapach - szkolnym, okręgowym i centralnym.


Do udziału w etapie szkolnym OWoUE, który odbył się 27 lutego br., zgłosiło się w tym roku777 uczniów z 49 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa wielkopolskiego. Uczestnicy zawodów szkolnych wzięli udział w egzaminie złożonym z 20 pytań testowych oraz 2 pytań problemowych.

Dwaj najlepsi zawodnicy z każdej szkoły zakwalifikowali się do zawodów okręgowych. I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie reprezentowali: Natalia Robakowska – kl IIIc i Michał Nowak – kl IIa, którzy uzyskali największą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych. Nauczycielem prowadzącym uczniów jest mgr Iwona Dominiak – opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego „Kołłątaj”.

Zawody okręgowe XII edycji OWoUE w Wielkopolsce odbyły się dnia 29 marca br. w sali Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

Organizatorami zawodów okręgowych byli: Wielkopolski Komitet Okręgowy, który mieści się w Wydziale Zarządzania Funduszami Europejskimi Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu oraz Wielkopolski Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT działający przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

W zawodach w Wielkopolsce wyłoniono ośmiu laureatów oraz siedmiu finalistów. Po sumowaniu wszystkich punktów okazało się, że Natalia Robakowska zajęła V miejsce w etapie okręgowym i zakwalifikowała się do eliminacji centralnych, które odbędą się 18 – 20 kwietnia w Szczecinie.

Cała piętnastka otrzymała nagrody ufundowane przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Na zdjęciu: Natalia Robakowska z opiekunką Iwoną Dominiak