Wirtualny spacer po urzędzie

Diecezjalne kolędowanie

Kilkanaście chórów z Diecezji Kaliskiej zjechało w niedzielę (6 stycznia) na doroczny przegląd kolędowy do krotoszyńskiej fary. Gościem honorowym koncertu był ks. bp. Teofil Wilski, który obchodził tego samego dnia imieniny. Duchowny otrzymał życzenia od parafian, chórzystów, a także władz - starosty Leszka Kulki i burmistrza Juliana Joksia.

Starosta zwracając się do solenizanta powiedział m.in.: Niech Chrystus w Betlejem Narodzony wspiera na drodze, do której Cię powołał. Niech pozwoli na długie lata być drogowskazem, pomocą, przewodnikiem wiernych w Diecezji Kaliskiej.

Ksiądz biskup odprawił Mszę św. w koncelebrze z proboszczem parafii św. Jana - ks. Adamem Modlińskim. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na kolędowanie. Występy chórów podziwiali m.in. ks. dziekan Leon Spaleniak i ks. senior Kazimierz Ciszewicz.

Powiat krotoszyński reprezentowały - chór Harmonia ze Zdun oraz połączone chóry z parafii św. Jana oraz św. Piotra i Pawła, które wystąpiły w towarzystwie krotoszyńskiej orkiestry dętej. Zespołami dyrygował Błażej Lizak. Koncert poprowadził ks. dr Jacek Paczkowski.

Uczestnicy krotoszyńskiego przeglądu:

1. Chór Parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela z Pleszewa
2. Chór Parafii p.w. św. Floriana z Pleszewa
3. Chór /Domino Cantemus/ z Nowego Miasta n/Wartą
4. Chór /Cantare/ z Żegocina
5. Chór Canto Domine z Chocza
6. Chór parafii p.w. Świętej Trójcy z Mikstatu
7. Koło Śpiewacze /Harmonia/ ze Zdun
8. Chór Kościelny Parafii Piotra i Pawła z Krotoszyna
9. Chór Parafialny /Św. Wojciecha/ przy Parafii p. w. św. Jana Chrzciciela z Krotoszyna
10. Miejska Orkiestra Dęta z Krotoszyna