Wirtualny spacer po urzędzie

By pamięć o nich nie wygasła !

26 września 2007 roku Społeczny Komitet przekazał Wielkopolanom Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Przy Pomniku znajduje się jeszcze ponad tysiąc wolnych miejsc, przygotowanych na kolejne tabliczki dla osób, które zginęły w wyniku działań wojennych w okresie od 1 września 1939 roku do 3 lipca 1945 roku.

Pomnik powstał dzięki ofiarności licznych darczyńców, do których kierowane są szczególne podziękowania. Budowę wsparły również Samorządy Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznania oraz sześćdziesiąt powiatów miast i gmin - w tym Powiat Krotoszyński.

Pomnik jest hołdem dla bezimiennych i znanych bohaterów walki o niepodległość Ojczyzny w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego.

Przy Pomniku znajduje się jeszcze ponad tysiąc wolnych miejsc, przygotowanych na kolejne tabliczki dla osób, które zginęły w wyniku działań wojennych w okresie od 1 września 1939 roku do 3 lipca 1945 roku.

W związku z powyższym informujemy, ze istnieje możliwość umieszczenia przy pomniku imiennych tabliczek z informacjami o mieszkańcach gmin naszego powiatu, poległych pomordowanych i zmarłych w wyniku prześladowań.

Opłata za tabliczkę wynosi 90 złotych.

Więcej informacji udziela Wydział Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Krotoszynie tel. (062) 725 42 56 wew. 347

Procedura zgłaszania osoby (komunikat)

Ankieta