Wirtualny spacer po urzędzie

Pożegnanie ze służbą

27 lutego w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyło się pożegnania starszego kapitana Witolda Szymczaka. Wieloletni zastępca komendanta odszedł na emeryturę. W dniu odejścia przyjął podziękowania od władz powiatu, współpracowników, przełożonych i podwładnych.

St. Kpt. Witolda Szymczaka żegnali m.in. komendant St. kpt. Mariusz Przybył, przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Szczotka, starosta Leszek Kulka i burmistrz Krotoszyna Julian Jokś.

Podczas uroczystości na ręce odchodzącego zastępcy spłynęły podziękowania za wieloletnią służbę i współkierowanie krotoszyńską strażą zawodową. W. Szymczak także podziękował wszystkim za lata dobrej współpracę.

St.kpt. Witold Szymczak pochodzi z Koźmina. Jego całe zawodowe życie związane jest z jednostką ratowniczo - gaśniczą w Krotoszynie, gdzie rozpoczął pracę w roku 1979. W latach 1992 - 99 pełnił funkcję zastępcy dowódcy JRG w Krotoszynie, a następnie został Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

W. Szymczak był uczestnikiem i dowodzącym wielu znaczących akcji w dziejach krotoszyńskiej straży. W swej służbie wykazywał się nie tylko sumiennością, ale też nowatorskim podejściem do wielu zadań - zwłaszcza w zakresie służby operacyjnej.