Wirtualny spacer po urzędzie

Zagrali dla Adriana

Przez dwa dni, 23 i 24 lutego, w sali Zespołu Szkół na Błoniu odbywał się III Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Tym razem jego celem było wsparcie ciężko chorego 9-letniego Adriana Piaszczyńskiego.

Organizatorem tej imprezy było Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej, przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego. Jej hasło "Zagraj dla Adriana" pokazało, że ludzi dobrej woli, chętnych do bezinteresownej pomocy i gotowych wesprzeć, w sumie w prosty, ale zarazem ważny sposób, szczytną ideę u nas nie brakuje. Najkrócej można to więc podsumować jako wielkie święto sportu i dobrych serc.

W sobotę wszystkie zgłoszone zespoły rywalizowały w eliminacjach o prawo gry następnego dnia w fazie finałowej. Mieliśmy tu swojego przedstawiciela, gdyż swoją osobą drużynę "Urząd Miejski i Przyjaciele" wsparł Waldemar Wronecki - inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji. Co prawda, jak to przy takich okazjach bywa, nie wynik był tu oczywiście sprawą najważniejszą, ale duża ambicja, jaką prezentowały wszystkie drużyny, powodowała, że każdy mecz, od pierwszego do ostatniego był bardzo interesujący. Nie miało tu znaczenia, czy chodzi tylko o honorowe trafienie, przy wysokim prowadzeniu rywali, czy też o zdobycie zwycięskiego gola, w przypadku bardzo wyrównanego pojedynku.

W niedzielę zaprezentowało się 6 najlepszych drużyn z poprzedniego dnia, które znów początkowo grały w dwóch grupach, systemem każdy z każdym, 1 x 15 minut. O wyrównanym poziomie świadczyć może fakt, że dwukrotnie do rozstrzygnięcia potrzebne były serie rzutów karnych. Co ciekawe dwukrotnie wykonywali je piłkarze z Rozdrażewa. Mecze te były oczywiście bardzo ważnym i emocjonującym, ale jednak tylko jednym z elementów, tego pełnego innych atrakcji dnia. Wszystko zaczęło się bowiem od pokazu karateków ASW Nippon, pod kierunkiem sensei Piotra Bielawskiego.

Elementem bardziej artystycznym był natomiast pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu, najmłodszej grupy, oraz czwórki nieco starszych tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego Fenix Krotoszyn.

Bardzo dużą atrakcją, zwłaszcza dla młodszych widzów i kibiców, był przyjazd, mierzących 198 i 208 cm wzrostu, dwójki amerykańskich koszykarzy występującego w Dominet Basket Lidze Atlasu Stali Ostrów Wlkp.: Michaela Feya i Reggiego Freemana oraz II trenera Vadimy Czeczuro. Dla swoich młodych fanów przeprowadzili oni konkurs rzutów wolnych - wygrał Adam Wosiek, a następnie mógł się on sprawdzić w rzutach za 3 pkt. Nie zabrakło także efektownego pokazu "wsadów". Po jego zakończeniu wyjątkowi goście, pokazujący, że są prawdziwymi showmenami, bardzo cierpliwie rozdawali autografy i pozowali do całej masy zdjęć.

Podobny "los" spotkał jeszcze większą gwiazdę, chcącą też "zagrać dla Adriana" a był nią zawodowy mistrz świata w boksie Maciej Zegan. Tutaj jednak, pewnie z braku odważnego sparingparntera, pokazu nie było.

Z dużym zaciekawieniem przyjęte zostały także pokazy młodych sumitów z TAR, a także znów karateków, tym razem z Krotosza, pod kierunkiem sensei Zbigniewa Brodziaka.

Do tego wszystkiego można było przez cały czas licytować różne gadżety sportowe ufundowane m.in. przez: LKS Ceramik, Lecha Poznań, Winiary Bakalland Kalisz, Stal Ostrów, TAR, Dyskobolię Grodzisk Wlkp. Część rzeczy sprzedano za cenę wywoławczą, część nadal będzie licytowana w internecie za pośrednictwem strony miejskiej. Największą kwotę wylicytowano za piłkę z autografami Lecha - za 430 zł jej posiadaczem został Starosta Leszek Kulka, który już wcześniej złożył też wolny datek do puszki.

Przez 6 godzin dużych atrakcji więc nie brakowało. Na zakończenie turnieju pamiątkowe dyplomy i puchary wręczali Maciej Zegan i Leszek Kulka. Włodarz powiatu, wspólnie z mamą Adriana, który też był obecny, podziękowali prezes Centrum Wolontariatu Jolancie Borskiej oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tą piękną i szczytną akcję.

W tym samym czasie trwało już liczenie zebranych pieniędzy i okazało się, że zebrano rekordową kwotę 3 650 zł.

A za rok następny, już IV Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej.

Wyniki rozgrywek finałowych:
Gr. A:
K.O. - CWZK 4:1
K.O. - MPN 2:1
CWZK - MPN 1:3

Gr. B:
Urząd Miejski i Przyjaciele - Rozdrażew 1:0
UM - Policja 1:0
Rozdrażew - Policja 2:2 (k. 3:2)

O 3 miejsce:
Rozdrażew - MPN 0:0 (k. 3:2)

Finał:
Urząd Miejski - K.O. 1:2


Końcowa klasyfikacja:
1. K. O.
2. Urząd Miejski i Przyjaciele
3. Rozdrażew
4. MPN
5. CWZK
6. Policja


Składy finałowych drużyn:

K.O.: Krzysztof Spitlaniak, Mateusz Judek, Mirosław Turzyński, Sławomir Grzesiak, Mariusz Kaczmarek, Łukasz Marciniak, Marcin Olachowski, Janusz Kosedowski, Karol Zawada

Urząd Miejski i Przyjaciele: Przemysław Jędrkowiak, Adam Szymczak, Janusz Dudziak, Sebastian Kończak, Roman Wosiek, Bartosz Kosiarski, Maciej Parczyński, Łukasz Rak, Wojciech Jasiak, Waldemar Wronecki

Rozdrażew: Daniel Pluciński, Tomasz Pluciński, Marcin Mądry, Grzegorz Szymczak, Marcin Kolęda, Karol Kołodziejski, Tomasz Grobelny, Rafał Motyl, Kamil Tracz, Remigiusz Kubiak, Maciej Lewandowicz, Jacek Kołodziej

M.P.N.: Ireneusz Kuzia, Adam Kuzia, Leszek Nowak, Michał Łyskawa, Przemysław Działabij, Kamil Maleszka, Dariusz Maciejewski, Roman Panek, Łukasz Rejewski, Andrzej Kordus

CWZK: Patryk Andrzejewski, Piotr Kapała, Marek Chmielarz, Piotr Ignasiak, Marcin Konieczny, Maciej Wieszczeczyński, Piotr Fabiś, Daniel Lis, Daniel Borski

Policja: Damian Branecki, Leszek Jankowski, Maciej Maciejewski, Robert Paterczyk, Dariusz Wojciechowski, Radosław Konarkowski, Mariusz Kot, Mariusz Borowczyk