Wirtualny spacer po urzędzie

Młodzi sportowcy nadzieją powiatu

W sobotę, 26 stycznia, na tradycyjnym BALU SPORTOWCA nagrodzono najwybitniejszych zawodników i najlepsze kluby Powiatu Krotoszyńskiego. W plebiscycie czytelników Informacji Regionalnych zwycięzcą został Aron Rozum, tytuł sportowej nadziei powiatu przypadł Małgorzacie Kornek, a za najlepszego siatkarza KTPS uznano Jarosława Wojciechowskiego. Klubem roku zostało Towarzystwo Atletyczne Rozum.
Wybory odbywają się pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego. Głównym organizatorem balu było Krotoszyńskie Towarzystwo Piłki Siatkowej.

Bal Sportowca zgromadził zawodników i kibiców z całego powiatu. Gośćmi imprezy byli m.in. senator Małgorzata Adamczak oraz starosta krotoszyński Leszek Kulka. Oni też gratulowali zawodnikom i działaczom wspaniałych osiągnięć.

Tradycyjnie najlepszego zawodnika i najlepszy klub wybierano w formie plebiscytu na łamach Informacji Regionalnych, a sportową nadzieję wytypowała specjalna kapituła. Laureatka - Małgorzata Kornek, będzie otrzymywać roczne stypendium ufundowane przez powiat.

Uroczystość ogłoszenia wyników poprowadził Waldemar Wronecki ze Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Pani senator, pan starosta oraz redaktor naczelna IR Małgorzata Krupa dokonali wręczenia wyróżnień. - Miniony rok był dla sportu ziemi krotoszyńskiej udany - naznaczony wieloma sukcesami na arenach krajowych i międzynarodowych .

Co cieszy - sport krotoszyński jest różnorodny, nasza młodzież ćwiczy i odnosi sukcesy w wielu dyscyplinach - zauważył w swym wystąpieniu podczas gali starosta Leszek Kulka.

SYLWETKI NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO 2007 ROKU:

SPORTOWIEC ROKU 2007

1. Aron Rozum - TA Rozum Krotoszyn, piąty na Mistrzostwach Świata w Tajlandii od medalu dzielił go tylko krok - tuż przed zawodami nabawił się kontuzji, która uniemożliwiła mu walkę o najwyższe laury MŚ, Aron jest aktualnym Mistrz Europy w sumo juniorów w kategorii 80 kg, mistrzostwa starego kontynentu odbyły się w roku 2007 na Węgrzech, jest również złotym medalistą Pucharu Polski Seniorów, i posiadaczem srebrnego medalu Mistrzostw Polski seniorów w kat. 85 kg .

2. Martin Alcer - UKS Samson Kobylin, brązowy medalista Mistrzostw Świata w sumo w Tajlandii, Mistrz Europy w sumo juniorów w kategorii 100 kg, zwycięzca wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów sumo także w grupie seniorów. Sukces osiągnięty na MŚ w Tajlandii jest tym większy iż, Martin jako pierwszy w historii polskiego sumo, wywalczył brązowy medal w kategorii juniorów.

3. Sylwia Bełza - UKS Shodan Zduny, piąte miejsce Mistrzostw Europy w kata drużynowym, drużynowa Mistrzyni Polski w kata seniorek, indywidualna i drużynowa triumfatorka ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów karate oraz zawodów o randze mistrzowskiej, w tym roku złożyła egzamin na mistrzowski czarny pas.

4. Tomasz Kokot - KS Piast Kobylin, znakomity i doświadczony napastnik kobylińskiego Piasta, tylko w rundzie jesiennej strzelił dla swojego zespołu aż 9 goli. Tomasz jest podporą drużyny i na jego skuteczność liczy trener oraz działacze klubu w rundzie wiosennej, tak aby Piast mógł znowu bić się o awans do III ligi, jak miało to miejsce w ubiegłym sezonie.

5. Karol Remisz - KS Krotosz/Nippon, srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów JKA w kumite drużynowym, mistrz Polski juniorów Karate WKF w kumite -65 kg, piąty na Mistrzostwach Polski Karate Juniorów WKF w Kumite - 70 kg, czołowy zawodnik krotoszyńskiego Nippona.

 

KLUB ROKU 2007


1. Towarzystwo Atletyczne Rozum Krotoszyn
powstało 9 sierpnia 2002 roku. Na czele władz klubu jako prezes stanął Dariusz Rozum. Tego samego roku świeżo upieczeni zawodnicy TA Rozum na wrześniowych Mistrzostwach Europy wywalczyli drużynowo brązowy medal, a Robert Paczków sięgnął po złoto. Na grudniowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się we Wrocławiu Robert Paczków obronił tytuł mistrza Świata, Marek Paczków zdobył srebro. Od tego czasu zawodnicy TA Rozum stali się członem polskiej reprezentacji w sumo, dominując na wszystkich krajowych i zagranicznych imprezach. Od 2003 roku przy klubie działają sekcje młodzieżowe, których zawodnicy osiągają spore sukcesy na arenie międzynarodowej. TA Rozum jest organizatorem wielu sportowych imprez promujących miasto i powiat, najważniejsze z nich to Otwarte Mistrzostwa Polski -Poland Open oraz MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW I KADETÓW. TA Rozum jest również współorganizatorem tegorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu w Krotoszynie i Koźminie Wlkp.

2. Piast Kobylin
3. Akademia Sportów Walki NIPPON Krotoszyn
4. UKS Samson Kobylin
5. KS Krotosz Krotoszyn

SPORTOWA NADZIEJA 2007


Małgorzata Kornek - Ma na swoim koncie zwycięstwa w wielu ogólnopolskich turniejach w różnych kategoriach wiekowych począwszy od skrzata, kończąc na grupie wiekowej kadeta.

Jest aktualną srebrną medalistką halowych Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii kadetek. W roku ubiegłym startowała w Międzynarodowym Turnieju Tenisowym TOMASZEWSKI CUP w Warszawie, gdzie będąc o rok młodsza od swoich rywalek awansowała do 16 najlepszych tenisistek turnieju. W sierpniu ubiegłego roku po raz pierwszy wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w tenisie ziemnym, gdzie w pokonanym polu pozostawiła najlepszych seniorów i zwyciężając nie dała mężczyznom cienia szansy na ugranie choćby jednego seta.

NAJLEPSZY SIATKARZ Krotoszyńskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej 2007
Jarosław Wojciechowski - należy do wyróżniających się zawodników Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki, w sezonie 2006/2007 wywalczył wraz z drużyną "HARDBIT" pierwsze miejsce w lidze zdobywając najważniejsze punkty w decydującym secie, mimo wcześniej odniesionej kontuzji.

Wraz z Łukaszem Marszałkiem z powodzeniem startuje w cyklach GRAND PRIX siatkówki plażowej oraz Mistrzostwach Ziemi Krotoszyńskiej w siatkówce plażowej