Wirtualny spacer po urzędzie

VIII Powiatowa Gimnazjada Języka Angielskiego

27 maja 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie odbyła się kolejna, już VIII Powiatowa Gimnazjada Języka Angielskiego. 21 uczniów z pięciu gimnazjów Powiatu Krotoszyńskiego rywalizowało o miano najlepszego anglisty powiatu, którym został Luko Slade, uczeń Gimnazjum nr 3.

 Konkurs, zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, Burmistrza Krotoszyna oraz wydawnictwa Oxford University Press zgromadził na starcie uczniów gimnazjów powiatu reprezentowanych przez czteroosobowe zespoły.
W miłej atmosferze, towarzyszącej konkursowi, gimnazjaliści pokonywali dwa etapy: pisemny i ustny. Do części ustnej przystąpiła wyłoniona w wyniku etapu pisemnego najlepsza dziesiątka uczestników. Pierwszą lokatę uzyskał Luko Salde z wynikiem 84 na 91 pkt. Drugie miejsce przypadło Bartłomiejowi Góralowi z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy  w Koźminie, natomiast trzecie Nicol Szczuraszek z krotoszyńskiego Gimnazjum nr 2.
Jak co roku,  poziom językowy reprezentowany przez uczestników oceniono bardzo wysoko. Gimnazjaliści pokazali również szeroką  wiedzę na temat Australii, która była tematem części wiedzowej konkursu. Uczestnicy Konkursu mieli również przyjemność obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane przez grupę uczniów z koła teatralnego działającego  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie.


 Radosław Gruchalski