Wirtualny spacer po urzędzie

Szkolny Dzień Sportu w ZSP 2

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole zorganizowany został „Szkolny Dzień Sportu”, do udziału w którym zaprosiliśmy wszystkich nauczycieli i uczniów. Ten wyjątkowy dla wszystkich dzień rozpoczął się 27 maja 2015 r. na krotoszyńskim rynku.
Cała społeczność naszej szkoły zatańczyła spontanicznie tzw. „Flash moba”. Taniec , który poruszył wszystkich, rozpoczął „Szkolny Dzień Sportu” oraz poprzedził rozpoczęcie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej z okazji obchodów 25- lecia Samorządu Terytorialnego.

Kolejne atrakcje czekały już w szkole , gdzie na sali gimnastycznej w świetnie przygotowanej przez uczniów scenografii odbyła się III edycja „X Factor ZSP 2”. Swoje wokalne umiejętności mógł zaprezentować każdy, kto wcześniej zgłosił się u organizatorów.
Poza tym rozstrzygnięty został również konkurs fotograficzny „Krotoszyn w czarno-białym obiektywie" z okazji 600-lecia miasta.
Do udziału w nim zaprosiliśmy także młodzież z całego powiatu krotoszyńskiego. Prace fotograficzne można było przesyłać na adres szkoły , a laureaci nagrodzeni zostali właśnie podczas „Szkolnego Dnia Sportu”. Wspomnieć należy, iż współorganizatorem obydwu konkursów było Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSP nr 2  przy wsparciu finansowym miasta w kwocie 1500zł.
Pozyskanie tych środków było możliwe dzięki realizacji zadania publicznego w trybie inicjatywy lokalnej przy wsparciu Miasta i Gminy Krotoszyn.
Po rozdaniu nagród przyszedł czas na aktywność ruchową. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w wybranych wcześniej przez siebie rekreacyjnych formach aktywności ruchowej: step, aerobic, zajęcia taneczno-ruchowe, rajd rowerowy, rajd pieszy, nordic walking.
Młodzież wraz z opiekunami wyruszyła na trasy przygotowane przez nauczycieli. Szlaki naszych rajdów były tak przygotowane, aby połączyć aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu z poznawaniem i podziwianiem walorów miasta i okolic Krotoszyna. Na trasie rajdu pieszego uczniowie mijali wiele zabytkowych budynków z XIX wieku, między innymi: zespół budynków pocztowych, gmach szkoły ewangelickiej (obecnie Szkoła Podstawowa nr 4), Kościół ewangelicki (dziś Kościół p.w. św. A. Boboli) i stary cmentarz ewangelicki.
Do zabytków z tego okresu zalicza się również budynek naszej szkoły, który funkcjonował jako Wyższa Szkoła dla Dziewcząt.
Rajd rowerowy miał również akcent historyczny. Punktem docelowym był szaniec powstańczy we wsi Borownica przy wschodniej granicy Zdun– miejsce walk w czasie powstania wielkopolskiego. Każdy uczestnik rajdu zabrał ze sobą kamień, aby pozostawić go na tym żywym pomniku tamtych dni. Marsz –nordic walking wiódł przez piękny krotoszyński rynek w kierunku Błonia i jeziora Odrzykowskiego. Na trasie uczestnicy mogli podziwiać stare zabytkowe domy, uliczki i kościoły naszego miasta.
Było już „coś dla ducha”, „coś dla ciała”, przyszedł czas na regenerację sił czyli „Wielkie Szkolne Grillowanie”. Smaczny posiłek – kiełbaskę z grilla, przygotowali uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych. Tym kulinarnym akcentem zakończony został „Dzień Sportu Szkolnego” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.
Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, miło spędzili czas i z niecierpliwością będą oczekiwać na kolejny dzień szkolnych, sportowych wyzwań.

Tekst i foto ZSP 2